СІЛЬСЬКА ШКОЛА
Сільська школа складалася із двох будівель. Одна зведена у 1862 році і розташована паралельно до головної вулиці. Оскільки учнів ставало дедалі більше, то потрібне було ще одне приміщення і воно було побудоване у 1904 році і розташоване на тому ж шкільному подвір’ї, паралельно до першої будівлі. Нова школа офіційно було відкрита 14 вересня 1904 року. Вже у 1912 році в обох приміщеннях школи навчалося близько 150 – 160 учнів. В цих же будівлях були і квартири для вчителів. На разі цієї будівлі вже немає.
ЦЕНТРАЛЬНА ШКОЛА
Ця середня школа вперше відкрила свої гостинні двері перед учнями 3 вересня 1912 року. Святкування ж відбулося 14 жовтня того ж року у день 100-річчя заснування селища Нойостервік. Майже десятину землі було відведено під територію школи. Гроші були отримані від благодійності. Місцеві власники фабрик Дитріх Шульц і Бернард Ремпель внесли кожен по 2000 рублів. Будівництвом керував Якоб Дюк і Давид Редекопп. Воно було завершено вчасно і з меншими витратами, ніж очікувалося – менше 10000 рублів.
Будівля мала 4 класні кімнати, також актову залу зі сценою, кімнату вчителів. З правого боку від головного входу висів годинник Крюгера. Зовнішні стіни було зведено з коричневої цегли місцевого виробництва. Орнамент з цегли був чітким та простим. Лінія орнаменту на рівні приблизно 2/3 висоти будівлі візуально робила її нижчою.
Вікна біля головного входу були зроблені у вигляді арок. За проектом головний вхід було підкреслено високим парапетом зі складним орнаментом та власним дахом. Але цей вхід не використовувався учнями. Замість цього вони входили через два входи, розташовані зі сторони шкільного подвір’я. Протягом 1930-х років сцену було демонтовано і актову залу перетворено на класну кімнату. Тепер актова зала використовується як спортивна. Сходи біля головного входу були замінені. Дах у вигляді мансарди над парапетом зник, увесь дах було вкрито шифером. Два стовпи з цегли і досі позначають вхід до шкільного подвір’я. Протягом 1930-х років на південь від вже існуючої будівлі було зведено помешкання для учнів. Тепер обидва помешкання використовують для навчання.